بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۱۰:۱۷ چاپ مطلب ارسال به دوستان
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌ جمهور:

پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت کاهش طلاق و اجرای طرح پایدار مشاغل خانوادگی دو اولویت دولت در حوزه توانمندسازی زنان است

معاون رییس جمهور در ادامه به برخی قوانین حمایتی در ایران از جمله مرخصی زایمان، تسهیلات ویژه کارآفرینی و مهریه که باید از سوی مردان پرداخت شود، اشاره کرد و بر امکان اشتغال همزمان با مسئولیت‌های خانوادگی برای زنان تاکید نمود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با وزیر بنگلادش در امور زنان و کودکان دیدار و گفتگو کرد .  در این دیدار که به صورت مجازی برگزار شد، دکترخزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن اشاره به مناسبات دیرینه ج.ا.ایران و بنگلادش، از رای منفی این کشور به قطعنامه حقوق بشر علیه ایران در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در ۱۷ نوامبر ۲۰۲۱ تقدیر و اظهار امیدواری کرد که پیوستن بنگلادش به کشورهای در حال توسعه شروع رشد و پیشرفتی چشمگیر باشد.
معاون رییس جمهور در ادامه به برخی قوانین حمایتی در ایران از جمله مرخصی  زایمان، تسهیلات ویژه کارآفرینی و مهریه که باید از سوی مردان پرداخت شود، اشاره کرد  و بر امکان اشتغال همزمان با مسئولیت‌های خانوادگی برای زنان تاکید نمود.
دکتر خزعلی ضمن اشاره به برنامه‌های دولت جهت توانمندسازی زنان گفت: دو برنامه اصلی که اولویت فعلی معاونت زنان قرار گرفته عبارتند از پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با محوریت کاهش طلاق و اجرای طرح مشاغل پایدار خانوادگی که برای هریک برنامه‌های عملیاتی طراحی شده است.  
ایشان در پایان جهت گسترش مناسبات فی‌مابین، عقد تفاهمنامه همکاری و تبادل هیات‌ها اعلام آمادگی نمود.

فضیلت‌النسا ایندیرا نیز در این دیدار ضمن معرفی برنامه‌ها و اقدامات کشورش در حمایت از بانوان؛ برخی از این برنامه ها را از قبیل اسکان برای زنان شاغل در شهرک های صنعتی، تسهیلات برای مادران شاغل در دوران شیردهی، حمایت از زنان سرپرست خانوار، اعطای وام‌های خرد و متوسط برای کارآفرینی زنان و تولید محصولات خانگی در مناطق روستایی،  واکسیناسیون کودکان و اجرای قانون منع پرداخت مهریه از سوی زنان به مردان تشریح کرد. 
لازم به ذکر است در بنگلادش قانونی وجود داشته که زنان برای ازدواج با مردان باید مهریه پرداخت می‌کردند.
ایندیرا در پایان سخنان خود این دیدار را بسیارآگاهی بخش و مفید توصیف کرد و ابراز امیدواری نمود دو کشور بتوانند همکاری‌های منسجم تری در خصوص زنان داشته باشند.

پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری