بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۱:۱۴ چاپ مطلب ارسال به دوستان

نامه جمعی از اعضای مجمع فعالین خانواده به رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به عدم پرداخت مناسب به موضوع زن و خانواده و جایگاه معاونت امور زنان در طرح تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی

جایگاه مسائل زن و خانواده می بایست به صورت ساختاری مستقل در سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت نیل به منویات رهبر انقلاب در متن پیوست حکم شورای عالی انقلاب فرهنگی به رسمیت شناخته شود .

 

جمعی از اعضای مجمع فعالین خانواده در واکنش به عدم پرداخت مناسب به موضوع زن و خانواده و جایگاه معاونت امور زنان در طرح تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی نامه ای به شرح ذیل به رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر کردند .

بسمه تعالی

جناب آیت الله رئیسی ریاست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگیاعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگیسلام علیکماحتراما همانگونه که مستحضرید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در مصوبه اخیر خود تحت عنوان سند «تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی» نقش و جایگاه زنان و خانواده را  در ساختار عالی ترین نهاد سیاست گذاری فرهنگی کشور نادیده گرفته است. مسائل «زن و خانواده» در ساحت سیاست گذاری فرهنگی کشور از جایگاه والایی برخوردار است بر این اساس رهبر انقلاب در «متن پیوست شورای عالی انقلاب فرهنگی» صراحتا بدان اشاره فرمودند. حال چگونه می توان بدون توجه به مسائل زن و خانواده به عنوان یک کلان موضوع فرهنگی، امید به تحول درشورای عالی انقلاب فرهنگی داشت؟! موضوعات زنان و خانواده در کشور در معادلات فرهنگی کشور بسیار اهمیت دارد چرا که ریشه بسیاری از دیگر مسائل فرهنگی با حل مسائل زنان و در پی آن خانواده، قابل حل خواهد بود. بدیهی است ندیدن اهمیت جایگاه استراتژیک مسائل و فرصت های زنان و خانواده در مهمترین رکن سیاست گذاری فرهنگی کشور موجب گسترده شدن مسائل این حوزه می گردد که نهایتا همه جامعه را درگیر خواهد نمود.مجمع فعالین خانواده به عنوان بخشی از جامعه مدنی و کنشگران عرصه زن و خانواده از حضرتعالی و دیگر اعضای آن شورا نکات ذیل را مطالبه می نماید: -جایگاه مسائل زن و خانواده می بایست به صورت ساختاری مستقل در سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت نیل به منویات رهبر انقلاب در متن پیوست حکم شورای عالی انقلاب فرهنگی به رسمیت شناخته شود.- توجه می دهد منویات رهبر انقلاب در متن پیوست حکم شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع زنان بدین شرح می باشد «لزوم توجه برنامه ریزی موثر در زمینه رشد و ارتقای شان، کرامت و منزلت زنان در جامعه». بدیهی است با کم رنگ کردن یا حذف امور زنان از ساختار شورای عالی انقلاب فرهنگی این مهم میسر نخواهد شد.

توفیقات جنابعالی و همه خدمتگزاران انقلاب روز افزون