بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۴:۲۹ چاپ مطلب ارسال به دوستان
عضو شورای مرکزی کانون تکریم زن و خانواده :

صرفا حضور جنسیت خانم در مناصب مدیریتی موثر نیست / استفاده از خانم‌های متخصص و با تجربه مرتبط باید مد نظر قرار داده شود

ما در محاکم شرمنده خانم‌ها هستیم چراکه در بسیاری از حقوق اولیه آنها ضعف وجود دارد و علیرغم تئوری‌ها در عمل اجرای خوبی نداریم.

سمیه سادات حسنی حلم در نخستین نشست انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با دانشجویان که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا و در همین دانشگاه برگزار شد، موج “ناامیدی” در میان زنان و دختران را از جمله آسیب‌های مهم زنان و دختران دانست و اظهار کرد: در حال حاضر در شورای عالی قضایی حتی یک خانم قاضی حضور ندارد! ما چگونه توقع داریم این آقایان صدای ما باشند و دید ما خانم‌های را داشته باشند؟ لذا حتما باید از زنان در مناصب مدیریتی استفاده کنیم. 


این پژوهشگر حوزه زن و خانواده، با تاکید بر اینکه ما نگاه فمینیستی به مسائل زنان نداریم، ادامه داد: برخی علاج درد را در گماردن برخی خانم‌ها در برخی مناصب می‌بینند. در دولت اصلاحات بسیاری از سمت ها صرفا سیاسی و ظاهری بود چراکه زنان منصوب شده توان تصمیم گیری نداشتند. در این میان صرفا حضور جنسیت خانم در مناصب مدیریتی  موثر نیست بلکه استفاده از خانم‌های متخصص و با تجربه مرتبط باید مد نظر قرار داده شود. 


حسنی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مشکلات حقوقی زنان اعم از مشکلات پیرامون نفقه، مهریه، اثبات عسر و حرج، مسائل مالی زنان رها شده و اجرت المثل و لزوم توجه معاونت امور زنان و خانواده برای رفع این مسائل، تصریح کرد: ما در محاکم شرمنده خانم‌ها هستیم چراکه در بسیاری از حقوق اولیه آنها ضعف وجود دارد و علیرغم تئوری‌ها در عمل اجرای خوبی نداریم. 

منبع : ایسنا