بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۱۶ چاپ مطلب ارسال به دوستان
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری

نماد بانوان مقاومت در خوزستان ساخته شود

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خواستار توجه به بناهای تاریخی اسلامی و برجسته‌سازی شخصیت زنان مقاومت دفاع مقدس در استان خوزستان شد.

آیت الله محسن حیدری اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه هفته «دفاع مقدس» هستیم ضمن گرامی داشت این هفته باید نمادهای دفاع مقدس چه رزمندگان، شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان و به خصوص قشر زن و شهدای این قشر که در هویزه، آبادان، دزفول، شوش، دشت آزادگان و… به شهادت رسیدند، شناسایی و به نسل‌های فعلی و آینده معرفی شوند.

حیدری افزود: چند سال پیش شهید «سهام خیام» به عنوان شهید نمونه کشوری معرفی شد که کار خیلی خوب و ارزنده‌ای بود.

وی تأکید کرد: نسبت به شهید «فرحه دبات» در شوش که نمادی از مقاومت زنان شهید است و یا شهید «مجیده نگراوی» در سوسنگرد که مقام معظم رهبری از وی تجلیل کرد، باید مورد توجه قرار گیرد و نمادی از آنها به صورت مجسمه ساخته شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مسئولان ذی‌ربط باید دقت و همت کنند چرا که ساخت نماد و مجسمه از این بزرگواران مطالبه گری به حق است و در این راستا بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس تلاش می‌کند مسائل مختلف را بنیان‌گذاری کند و قطعاً مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی همچنین در پایان به لزوم توجه به بناهای تاریخی اسلامی استان تأکید کرد و گفت: خواسته به حق دوستداران میراث فرهنگی این است که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید وظیفه‌اش را انجام دهد ولی متأسفانه اداره میراث فرهنگی در این زمینه فعالیت خوب و به جایی نداشته است و بیشتر از این باید چنین فعالیت‌ها را برای معرفی و احیا انجام دهد.

منبع : مهر