بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۰:۱۶ چاپ مطلب ارسال به دوستان
سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری تشریح کرد:

افزایش پوشش بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با اولویت زنان سرپرست خانوار/در این طرح جدید زنان و دختران مجرد می توانند تحت پوشش بیمه اجتماعی عشایر( بازنشستگی ) شوند

پارسافخر از مزایای این طرح ؛ یک سال و نیم بخشودگی حق بیمه برای زنان عشایری و افرادی که دارای ۱۸ تا ۵۰ سال هستند را برشمرد که می توانند خود را بیمه نمایند و با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه از مزایای بیمه بازنشستگی به شرط ۶۵ سالگی بهره مند شوند.

سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان روز گذشته وبمناسبت روز جهانی زنان روستایی گفت:معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری با همکاری صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر طرح “افزایش بستر سازی مناسب برای گسترش پوشش بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر” را با اولویت زنان سرپرست خانوار در دست اجرا دارد .
مشاور استاندار خوزستان در اموربانوان وخانواده با تقدیر از اقدامات اداره کل امور عشایر در استان گفت: از این اداره بعنوان مجری این طرح انتظار می رود که در راستای شناسایی و معرفی افراد مشمول با استفاده از تمامی ظرفیت ها بویژه تسهیلگران و مدیران عامل صندوق های اعتبارات خرد وزنان سرپرست خانوار عشایری اقدام شایسته ای بعمل آورند.
وی افزود:در این طرح جدید زنان و دختران مجرد می توانند تحت پوشش بیمه اجتماعی عشایر( بازنشستگی ) شوند .
وی از مزایای این طرح ؛ یک سال و نیم بخشودگی حق بیمه برای زنان عشایری و افرادی که دارای ۱۸ تا ۵۰ سال هستند را برشمرد که می توانند خود را بیمه نمایند و با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه از مزایای بیمه بازنشستگی به شرط ۶۵ سالگی بهره مند شوند.
پارسافخر گفت :به کلیه مناطق عشایری استان اطلاع رسانی انجام شده است و زنان عشایری با مراجعه به کارگزاری های بیمه در شهرستانها می توانند خود را بیمه نمایند.

سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان در ادامه با گرامیداشت روز جهانی زنان روستایی گفت:امسال این روز باتوجه به شیوع ویروس کرونا باعنوان مقاوم سازی زنان زحمت کش روستایی در درمواجهه با این بیماری نام گذاری گردید.
وی افزود:زن روستایی با وجود تمامی مشکلات به عنوان نماد سختکوشی و مقاومت در تمامی زمینه ها و عرصه های زندگی اش می باشد.
وی با اشاره به وضعیت موجود وشرایط سخت اقتصادی گفت: از ظرفیت تمامی دستگاهها و متولیان امورات روستایی در استان وحتی کشور بهره خواهیم جست تا در حمایت از تولیدات زنان روستایی و عشایری وهمچنین مسایل اجتماعی و فرهنگی این عزیزان اقدامات موثرتری بعمل آید.
پارسافخر خاطرنشان کرد:زنان روستایی استان خوزستان در فعالیت های اقتصادی بویژه در کشاورزی،دامداری ، صنایع دستی و تبدیلی، تشکیل تعاونی ها و صندوق های خرد زنان روستایی و عشایری و همچنین عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی حضوری دارند.
وی در پایان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، باید توجه بیشتری به نیازهای زنان و خانواده های عشایری و روستایی مان در سراسر استان داشته باشیم که ارائه آموزش های لازم نیز در این خصوص از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان