بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۳:۰۰ چاپ مطلب ارسال به دوستان

در حوزه زن و خانواده بدون وجود یک نهاد فراقوه ای هدایتگر، ناظر و مطالبه گر از همه قوا کار مفیدی صورت نخواهد گرفت

در عرصه زن و خانواده ما به لحاظ فکری و فرهنگی دچار تشتت و انحراف و اعمال سلیقه و مشرب های مختلفی هستیم / اگر وجه مطالبه گری زنان قوی و غالب باشد چه در مورد مجلس و چه در باره دولت و قوه قضائیه، خیلی از نتایج و ثمرات بدست می آید .

یادداشت زیر توسط طیبه میرزا اسکندری جامعه شناس در ارتباط با بیانیه شورای همکاری های زنان برای طرح مطالبات زنان و خانواده از مجلس یازدهم نوشته شده است .  

۱٫بنظر می رسد در حوزه زن و خانواده بدون وجود و فعالیت سامان یافته یک نهاد فراقوه ای که هم تعیبن کننده مبانی درست و نقشه راه روشن در این حوزه باشد و هم هدایتگر، ناظر و مطالبه گر از همه قوا از جمله مجلس، کار اساسی و مفیدی صورت نخواهد گرفت.


۲٫ در عرصه زن و خانواده ما به لحاظ فکری و فرهنگی دچار تشتت و انحراف و اعمال سلیقه و مشرب های مختلفی هستیم که با مبانی اسلام با قرائت امام و رهبری هم سازگار نیست. هر دولتی، مجلسی و هر نوع اندیشه ای که مجال ظهور و بروز در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی داشته، در این عرصه نقش موثر داشته است از جریان متحجر گرفته تا جریان غرب باور. این است که نه مسایل اصلی در این عرصه روشن شده نه برایش قدمی برداشته شده است .


۳٫ مهمترین وجه این بیانیه وجه مطالبه گری خود زنان اهل نظر و اندیشه ورز و فعال در این عرصه است. اگر این وجه قوی و غالب باشد چه در مورد مجلس و چه در باره دولت و قوه قضائیه، خیلی از نتایج و ثمرات بدست می آید، سوای آنکه ریز این مسائل چه باشد. احصاء دقیق مسائل و روشن کردن ابعاد انها را می توان بدنبال شکل گیری جریان مطالبه گری، در کارگروه های تخصصی پی گرفت.