بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۱:۰۷ چاپ مطلب ارسال به دوستان

صدر: حضور زنان در مدیریت‌ها باید از درصدگذاری‌ها خارج شود و به شایسته‌سالاری تکیه کنیم

دبیرکل جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت گفت: زنان در ۲۰ درصد مدیریت داخلی کشور حضور دارند، موضوع باید از این درصدگذاری‌ها خارج شود و با تکیه بر قدرت و تأثیرگذاری زنان در آستانه انتخابات مجلس، روی شایسته سالاری تکیه کنیم.

شهاب‌الدین صدر دبیرکل جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت گفت: زنان در جامعه ما در عرصه‌های مختلف و حساس نقش آفرینی کردند و نقش‌های بزرگی در دفاع از انقلاب اسلامی داشتند و با حفظ حریم و حجاب اسلامی قدرتمندانه وارد عرصه شده اند.

دبیرکل جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت تصریح کرد: هم اکنون زنان بیش از ۵۰ درصد رشته‌های پزشکی را از آن خود کرده اند و در گرایش‌های تخصصی نیز خوب درخشیده اند، اما سهم‌شان در مدیریت کشور بالا نیست.

صدر افزود: زنان در ۲۰ درصد مدیریت داخلی کشور حضور دارند، موضوع باید از این درصدگذاری‌ها خارج شود و با تکیه بر قدرت و تاثیرگذاری زنان در آستانه انتخابات مجلس، روی شایسته سالاری تکیه کنیم.

وی یادآور شد: درحال حاضر از ۲۹۰نفر ۱۷نماینده خانم داریم‌که‌ با توجه‌ به مشکلات‌ بانوان‌ این تعداد کم‌ است. خانم‌ها باید در مجلس جدید با توجه به تخصص خود به کمیسیون‌های مختلف بروند و فعالیت کنند. در خیلی از مباحث حقوقی جایگاه زنان ومردان در کلان‌مصالح فرقی ندارد.

صدر تاکید کرد: متاسفانه مشکلاتی در مدیریت اجرایی بروز کرد ه‌و مردم‌نارضایتی‌هایی دارند. زنان‌ می توانند نقش موثری داشته باشند و به رونق این واقعه سیاسی مهم کمک کنند چنانچه در عرصه‌های مختلف انقلاب حضور موثر داشته اند.

وی با بیان‌اینکه نقش افرینی زنان در کشور بالا بوده که دشمن طراحی‌های خاص برای آن‌ها می‌کند، گفت: چنانچه پروژه‌هایی مانند ۲۰۲۰و‌طرح پروژه سی ساله را طراحی‌های کردند و یکی از نقاط مختلف شان در این طرح‌ها درباره خانم‌ها است.

این فعال سیاسی اضافه کرد: آن‌ها برای اینکه به خانواده آسیب بزنند و با توجه به اینکه زنان‌نقش زیادی در جامعه ما دارند، چنین طراحی‌هایی می‌کنند.

وی افزود: زنان باید برای حضور و فعالیت بیشتر در عرصه‌های مختلف کشور هر چه بیشتر برنامه ریزی کنند. در همین برهه انتخابات زنان در عرصه قانونگذاری و نظارت می‌توانند وارد شوند و در حوزه‌های سیاسی اجتماعی و اقتصادی و حتی امنیتی با تخصص‌هایی که دارند ورود کنند و مجلسی در تراز نظام‌ و شایسته مردم با همکاری شما شکل بگیرد.

منبع : میزان