بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۱:۱۴ چاپ مطلب ارسال به دوستان
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس:

مشارکت زنان توانمند برای رسیدن به توسعه پایدار یک اصل ضروری است

یکی از موارد رسیدن به توسعه پایدار مشارکت و حضور زنان توانمند در تمام عرصه‌ها است و قطعاً بدون حضور زنان نمی‌توان به موفقیت‌های ایده‌آل یک جامعه پیشرفته و مطلوب دست پیدا کرد.

بانوخبر – سیده فاطمه ذوالقدر در همایش «یک خانه یک کارخانه» که در اسلامشهر برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی پیش‌روی دولت سبب شده تا به تولید مورد انتظار و مطلوب نرسیم؛ از این‌رو نخست باید به مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولیدکنندگان پرداخته شود تا تولیدکنندگان بتوانند قطعات و مواد اولیه خود را تهیه و با ایجاد بازار کار فضای رقابت سالم را برای آنان به ویژه زنان سرپرست خانوار ایجاد کنیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در اسلامشهر با بیان اینکه مسئولان باید توجه بیشتری به مناطق همجوار پایتخت داشته باشند گفت: اسلامشهر با وجود توانمندی‌های زیادی که دارد، مثل دیگر شهرهای اطراف کلانشهر تهران و حاشیه‌نشینی‌ها با محرومیت‌هایی دست و پنجه نرم می‌کند.

وی در ادامه گفت: هدف از برگزاری این‌گونه همایش‌ها، حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد رونق تولید و برداشتن موانع تولید است تا با همکاری دولت و مجلس بتوان موقعیت‌هایی را برای حمایت از تولیدکنندگان فراهم کرد چرا که نیمی از جامعه را زنان تشکیل می‌دهند و یکی از موارد رسیدن به توسعه پایدار مشارکت و حضور زنان توانمند در تمام عرصه‌ها است و قطعاً بدون حضور زنان نمی‌توان به موفقیت‌های ایده‌آل یک جامعه پیشرفته و مطلوب دست پیدا کرد.

ذوالقدر با بیان اینکه از طریق تقویت صادرات و رونق تولید و تولیدات صنایع‌دستی گامی در جهت رفع موانع تولید و اشتغال‌زایی برداریم افزود: نمایندگان مجلس و کمیسیون فرهنگی برای حمایت از تولیدکنندگان آمادگی کامل دارند.

مهر