بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۷/۰۶/۰۲ - ۲۱:۱۸ چاپ مطلب ارسال به دوستان

فراخوان ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی

بنیاد آیه‌های ایثار و تلاش با مشارکت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر و موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی فراخوان ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی را منتشر کردند.

به گزارش بانوخبر : بر اساس این فراخوان توصیف حماسه‌آفرینی حضرت زینب(سلام الله علیها)و بانوان عاشورایی حضرت ام البنین(س)، حضرت سکینه(س)، ام وهب، رباب، حضرت رقیه(س) و …، زنان معاصر؛ همسران شهدا و فرهنگ عاشورا، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، بیداری اسلامی و مقاومت، شهدای مدافع حرم حسینی و زینبی، استکبارستیزی و تقویت روحیه انقلابی بر ضد جنایتکاران جهانی به‌ویژه صهیونیسم، جریان‌سازی در خصوص ارزش‌هایی چون عدالت، مقاومت و ترویج فضائل اخلاقی، توجه به حکمت و اخلاق، تولید و تعمیق اندیشه، امیدآفرینی، جدیت و تلاش و انضباط در عمل  و استحکام هویت و مجاهدت در مقابل دشمن از محورهای این کنگره اعلام شده است.

شاعران می توانند آثار خود را با موضوعات فوق حداکثر در قالب سه شعر  و تا تاریخ ۲۷ شهریور ماه به  آدرس ایمیل:Ayehaye_ isar1@yahoo.com  ارسال کنند.

همچنین دبیرخانه کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، بیداری اسلامی و مقاومت در تهران، خیابان انقلاب، چهارراه کالج، خیابان حافظ جنوبی، خیابان غزالی، بعد از کوچه کندوان، مرکز تشکل‌های شاهد و ایثارگر واقع شده است.