بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۳:۲۳ چاپ مطلب ارسال به دوستان
بانوخبر گزارش می دهد :

بازدید بانوان جانباز نخاعی از مناطق جنگی خوزستان

جانبازان، یادگاران روزهای عشق و حماسه اند . اما کمتر کسی می داند که در دوران جنگ تحمیلی خواهران و بانوان ما نیز به مقام جانبازی نایل شده اند . حتی خواهران جانباز نیز اذعان می کنند که در برخوردهای شان با مردم ، گاهی کارت جانبازی خود را نشان می دهند تا باورشان شود آنها هم جانبازند ، آنهم جانباز نخاعی !

به گزارش بانوخبر : آخرین روزهای فروردین بود که تعدادی از جانبازان نخاعی خواهر ، با همکاری هیئت پیگیری جانبازان نخاعی استان خوزستان ،  بنیاد شهید استان و سپاه پاسداران حضرت ولی عصر(عج) ، برای بازدید از مناطق جنگی وارد اهواز شدند.

جانبازان، یادگاران روزهای عشق و حماسه اند ؛ خاطرات مجسّم سال هایی که درهای آسمان به روی عاشقان باز بود و فرشتگان در آسمانِ زمین گرم گلچینی بودند . اما کمتر کسی می داند که در دوران جنگ تحمیلی خواهران و بانوان ما نیز به مقام جانبازی نایل شده اند . حتی خواهران جانباز نیز اذعان می کنند که در برخوردهای شان با مردم ، گاهی کارت جانبازی خود را نشان می دهند تا باورشان شود آنها هم جانبازند ، آنهم جانباز نخاعی !

در دوران دفاع مقدس ، وقتی بعثی های متجاوز عراقی ، از رویارویی با رزمندگان دلاور اسلام در خطوط مقدم جبهه درمانده می شدند و آنها را با وجود داشتن پیشرفته ترین سلاح های آتشین شکست می دادند و مجبور به عقب نشینی از اراضی اشغالی می کردند ، با جنگنده های خود بر فراز شهرها پرواز می کردند و مناطق مسکونی را بمباران می نمودند . چه بسیار خانه ها که در جنگ شهرها ، ویران شد و چه بسیار زنان و کودکان بی گناه زیر آوار ماندند . بعضی هاشان شهید شدند و بعضی ها مجروح و جانباز !

دشمن ، می خواست مقاومت مردم را بشکند . اما دیدن چهره های مصمم جانبازان خواهر که سی و اندی سال با عوارض مجروحیتشان به تنهایی دست و پنجه نرم می کنند ، نشان از شکست دگر باره دشمن دارد . آنها  بعد از دیدن از یادمانهای شهدا ، معتقد بودند بوی خاک جبهه اثر خاصی بر روح شان داشته است . غرور ملی و احساس افتخارشان برای نقش داشتن درامنیت و آرامش کشور بود که با ایثار سلامتی خود در این راه به اثبات رسیده است .

سفر این گروه شش نفره ، با همت و تلاش یکی از خواهران جانباز به نام خانم احمدی ، برای ارتقای روحیه و آشنایی بیشتر جانبازان با هم و برخورداری از آثار خوب سفر بر روی روح و روان جانبازان برنامه ریزی شد . اینک ضمن تجلیل و احترام به مقام شامخ کلیه جانبازان معزز و صبور ، توجه شما را به ماحصل گفت و گو با جانبازان خواهر که چند روزی مهمان شهرمان بودند ، جلب می کنم . 

جانباز فوزیه زارعی ، از کرمانشاه آمده است . او بزرگ شده شهر “نوسود” می باشد و زمانی که ۱۶سال سن داشته ، گلوله توپی به منزلشان اصابت می کند و او زیر آوار می ماند.

جانباز آمنه احمدی ، از جانبازان مسجد سلیمانی است که در حال حاضر ساکن اصفهان می باشد . او در اثر موشکباران شهر مسجد سلیمان زیر آوار جنایات صدام ، مجروح شده است . اما با عزمی راسخ به درسش ادامه می دهد و در رشته روانشناسی فارغ التحصیل می شود . حتی با علاقه ای که به ورزش داشته است ، در رشته تنیس روی میز شروع به فعالیت می کند و درخواستی برای عضویت در تیم ملی جانبازان خواهر هم به او می دهند .

جانباز نسیم چنگایی ، خرم آبادی است اما حالا ساکن تهران است و استاد دانشگاه می باشد . او دکتری خود را در رشته کشاورزی گرفته است .

جانباز چنگایی در سال ۱۳۶۵ ، خانه‌ شان بمباران شد و خواهر چهارساله و برادر بزرگتر ۱۰ ساله‌اش شهید می شوند و خودش نیز که در آن زمان هفت ساله بوده از ناحیه گردن قطع نخاع می شود.

جانباز موسیوند نیز در سال ۶۵ ، وقتی سیزده ساله بوده ، در اثر بمباران مناطق مسکونی شهر کرمانشاه جانباز می شود . او نیز با همتی بی نظیر و با روحیه ای عالی بر محدودیت هایش فائق می آید و در زمینه ورزشی ، در رشته های تنیس و تیراندازی مقام آورده است .

جانباز مریم رودانی ، همسر یک جانباز ۷۰ درصد است که در اثر تصادف منجر به شهادت همسرش شد و خودش نیز دچار ضایعه قطع نخاع می گردد . 

جانباز منصوری ، جانباز نخاعی است که در اثر بمباران هواپیماهای عراقی در سال ۶۵  به هفت تپه از توابع خوزستان مجروح می شود و در زمان جانبازی سه ساله بوده است . او در حال حاضر دانشجوی رشته حقوق می باشد .

لازم به ذکر است جانبازان خواهر ، در مدت سفرشان از مناطق جنگی ، یادمان شهدای شلمچه ، آبادان و خرمشهر ، زیارت حرم علی بن مهزیار و شوش دانیال بازدید کردند .