بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۷/۰۱/۲۳ - ۱۱:۳۵ چاپ مطلب ارسال به دوستان
سرپرست اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان :

آمار بیکاری در بانوان دوبرابر آقایان است / بیش از ۵۳ درصد جمعیت دانشگاهی به بانوان اختصاص دارد / باید به سمت اشتغال مردم نهاد پیش برویم

مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان با اشاره به لزوم تقویت زمینه های اشتغال حوزه زنان استان گفت: دستاوردهای بانوان کارآفرین در نمایشگاه اشتغال استان ارائه می شود .


به گزارش بانوخبر : سرپرست اداره کل امور بانوان استانداری خوزستان گفت: درحال حاضر مساله اشتغال یکی از دغدغه های جدی در خوزستان است از همین رو باید در این خصوص تلاش مضاعف داشت.

فرانک موسوی با بیان اینکه آمار بیکاری در بانوان دوبرابر آقایان است افزود: دولت تسهیلاتی تحت عنوان طرح فراگیر، تسهیلات زنان روستایی و اشتغال خانگی در اختیار بانوان قرار می دهد تا به اشتغال آنان کمک شود.

وی تصریح کرد: در صدد هستیم تا نمایشگاه اشتغال برگزار شود تا در کنار غرفه توامندی های بانوان، غرفه ای نیز به کارآفرینی آنها اشتغال یاید.
وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا بانوان شاغل و علاقه مند به حوزه کارآفرینی با این کارآفرینان آشنا و از تجربیاتشان استفاده کنند.
موسوی یادآور شد: از دیگر برنامه های اداره کل استانداری برگزاری کارگاه های کارآفرینی و اشتغال، توانمند سازی در کارآفرینی، آسیب شناسی اشتغال بانوان، آموزش طرح نویسی برای بهره گیری از تسهیلات دولتی نقش زنان در عرصه های صنعت کشاورزی است.
وی با اشاره به اینکه باید نگاه ایجاد اشتغال صرفا دولتی از بین برود خاطر نشان کرد: دولت نمی تواند برای تمام افراد شغل دولتی ایجاد کند بنابراین باید به سمت اشتغال مردم نهاد پیش برویم.

موسوی گفت: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می توان بخشی از مشکلات بیکاری جوانان را مرتفع و بستر را برای فعالیت بانوان فراهم کرد.
موسوی یادآور شد: بیش از ۵۳ درصد جمعیت دانشگاهی به بانوان اختصاص دارد از همین رو مهارت های لازم باید به آنها آموزش داده شود.
مدیرکل امور بانوان استانداری افزود: نمایشگاه اشتغال بانوان از مصوبات شورای اشتغال است که با نظارت استانداری برگزار می شود.