بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۲:۵۲ چاپ مطلب ارسال به دوستان
استاندار خوزستان در نشست با بانوان فرهیخته استان مطرح کرد :

حق گرفتنی است و بانوان باید حقشان را طلب کنند / برای حل و بررسی مشکلات بانوان کارگروه‌های تخصصی تشکیل شود

استاندار خوزستان : نباید با تفکر سنتی مخالف شکوفا شدن استعداد زنان در جامعه شد عنوان کرد ور بحث حضور بانوان در جامعه نباید برخوردهای سلیقه ای اعمال شود

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوخبر : غلامرضا شریعتی در نشستی با بانوان فرهیخته استان با بیان اینکه امروزه شرایط با توجه به پیشرفت تکنولوژی و عصر ارتباطات با گذشته متفاوت است، اظهارکرد: اکنون جامعه به سمتی حرکت می‌کند که استعدادها ظهور و بروز می‌یابند.

وی با اشاره به اینکه شرایط موجود سبب شده بانوان به نسبت گذشته نقش بیشتری در جامعه داشته باشند، افزود: باید به تدریج بستر جامعه را برای حضور افراد بهتر چه آن فرد آقا باشد و چه خانم، آماده کنیم.
استاندار خوزستان بیان کرد: از آن سو باید مراقب باشیم برخی اتفاقات که فقط بر اساس سلیقه اشخاص است و نه عرف جامعه و اساس دین، در سطح جامعه بنیان گذاری نشود.

وی افزود: برخی از خواسته‌ها حق بانوان است و حق گرفتنی است و بانوان باید حقشان را طلب کنند و ما نیز در این زمینه تا جایی که بتوانیم کمک خواهیم کرد.

شریعتی ضمن تاکید بر شکل‌گیری چنین جلساتی در طی سال عنوان کرد: این جلسات فقط به صورت نمادین آن هم یکبار در سال تشکیل نشود و تشکیلات منسجمی را برای بانوان با محوریت بانوان فرهیخته در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: برای حل و بررسی مشکلات بانوان کارگروه‌های تخصصی تشکیل شود ما نیز نهایت تلاشمان را می‌کنیم تا بانوان در تصمیم‌گیری‌ها نقش بیشتری داشته باشند و مشکلاتشان حل شود.بانوان باید توانمندی ها و استعدادی خود را با رعایت شرایط عرفی، شرعی و اجتماعی برای اداره، پیشرفت و بهبود وضعیت جامعه عرضه کنند.
استاندار خوزستان با اشاره به توانمندی و پتانسیل زنان در اجتماع بیان کرد: همچنان که تاثیرگذاری و تعیین استراتژی در محیط های خانواده تا حد زیادی به زنان واگذار شده آنان می توانند در جامعه و بیرون از خانه موفق باشند.
شریعتی یادآور شد: باید اجازه داد حضور زنان در جامعه روند تکاملی خود را طی کند و بستر لازم در جامعه فراهم شود تا راه های رفتن به سوی شکوفایی حضور بانوان در جامعه بسته نشود.

وی با بیان این که نباید با تفکر سنتی مخالف شکوفا شدن استعداد زنان در جامعه شد عنوان کرد: در بحث حضور بانوان در جامعه نباید برخوردهای سلیقه ای اعمال شود بلکه باید مطابق با نص صریح قرآن کریم و همچنین قانون کشور رفتار شود.

استاندار خوزستان تاکید کرد: بانوان باید تلاش کنند تشکیلات منسجمی بین خود ایجاد کنند و در کنار آن استانداری هم آمادگی دارد از توان آنان در کارگروه های تخصصی استفاده نماید.