بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱۴:۵۰ چاپ مطلب ارسال به دوستان
در جلسه کارگروه بانوان و خانواده استانداری خوزستان مطرح شد :

اختصاص مبلغ قریب به ۴۰۰ میلیون تومان جهت اجرای طرح شناسایی سرطان های شایع زنان در استان / در خواست نگاه ویژه مدیران به حل مشکلات خاص منطقه ملاشیه

از جمله مشکلات مطرح شده توسط اهالی منطقه ملاشیه می توان به اعتیاد ، تغذیه نامناسب محیط آلوده به فاضلاب پرخاشگری و مشکلات روحی و روانی، بیکاری، استرس بالا و خودکشی ، باورهای غلط فرهنگی در دانش آموزان اشاره کرد .

 

 

  به گزارش بانوخبر : جلسه کارگروه بانوان و خانواده استانداری خوزستان به ریاست فرانک موسوی سرپرست اداره کل بانوان و با حضور مدیر کل امور اجتماعی استانداری و رییس مرکز بهداشت غرب اهواز در استانداری خوزستان برگزار شد .

در این جلسه رییس مرکز بهداشت غرب اهواز به بررسی عملکرد این مرکز در منطقه ملاشیه پرداخت .

 مهرداد شریفی دراین گزارش مبسوط به ارتقاء سطح سلامت مردم منطقه اشاره کرد و گفت نیاز سنجی های اولیه و الویت بندی ، به مشکلات تغذیه و کمبود آهن اکثر ساکنین این منطقه خصوصا در بانوان و دانش آموزان صورت گرفته است .

وی افزود : همچنین بازدید از مدارس و بازدید های خانه به خانه برای آگاه سازی و خطر سنجی این منطقه انجام شده است  .

شریفی گفت : از جمله مشکلات مطرح شده توسط اهالی منطقه می توان به اعتیاد ، تغذیه نامناسب محیط آلوده به فاضلاب پرخاشگری و مشکلات روحی و روانی، بیکاری، استرس بالا و خودکشی ، باورهای غلط فرهنگی در دانش آموزان اشاره کرد  .

وی ضمن بیان اینکه بهداشت مرکز غرب اهواز تمام تلاش خود را برای مقابله با این مشکلات به کار می گیرد از مدیران خواست با نگاهی ویژه به حل مشکلات این منطقه از کلان شهر اهواز بپردازند چرا که مشکلات منطقه ملاشیه دارای سطحی وسیع می باشد که برای جلوگیری از این خطرات اجتماعی و فرهنگی باید همه دستگاهها تلاش کنند .

 در این جلسه مقرر شد این گزارش به صورت مبسوط برای حل مشکلات بصورت زیربنایی در جلسه شورای برنامه ریزی و در حضور استاندار مطرح شود .

همچنین در ادامه جلسه مقرر شد با توجه به درخواست رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اختصاص مبلغ قریب به  ۴۰۰ میلیون تومان برای اجرای طرح شناسایی سرطان های شایع زنان در استان خوزستان در جلسه ی شورای برنا مه ریزی مطرح شود .

دستور کار سوم جلسه ارائه طرح توان افزایی زنان روستایی بود که مقرر شد برای تصویب نهایی و اختصاص بودجه لاز م در جلسات دیگر از جمله در اداره کل روستایی مطرح و از زوایای علمی مورد بررسی قرار گیرد .