بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۰:۵۰ چاپ مطلب ارسال به دوستان
سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان:

بحث فرهنگ و مهندسی فرهنگی مقوله ای است که باید خیلی بیشتر از اینها به آن می‌پرداختیم / اساس کار ما منویات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی است

موسوی : ما روی سبک زندگی خانواده کار می کنیم طرح ها ی پژوهشی و طرح های میدانی و آموزش و ارزیابی هایی انجام خواهد شد .

 

 

به گزارش بانوخبر : کارگروه سبک زندگی، شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان با حضور فرانک موسوی سرپرست اداره کل امور بانوان استانداری و مسئول کارگروه سبک زندگی شورای فرهنگ عمومی خوزستان، محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، عباس امان‌اللهی عضو هیات علمی دانشگاه چمران اهواز و جمعی از مدیران استان، در تالار اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در ابتدای جلسه  موسوی مسئول کارگروه سبک زندگی  شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان  گفت:  شورای فرهنگ عمومی از جمله شوراهای مهم استان است . بحث فرهنگ و مهندسی فرهنگی در کشور ما و در استان مقوله ای است که ما باید خیلی بیشتر از اینها به آن می‌پرداختیم، اگر چه دیدگاه های متفاوتی  وجود دارد که بعضا اعتقاد دارند نمی‌توان فرهنگ را مهندسی کرد ولی در مقابل این دیدگاه ها دیدگاه مقام معظم رهبری است که تاکید زیادی در بحث فرهنگ و مهندسی فرهنگی دارند و همه ما هم موظفیم  در استان این بحث را دنبال کنیم.

وی افزود : از زمان  مصوبه شورای فرهنگ عمومی مبنی بر تشکیل کارگروه سبک زندگی ما چندین جلسه در اتاق فکر برگزار کردیم و هماهنگی‌هایی  با اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز داشتیم. اساس کار ما منویات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی دینی می باشد که ایشان سوالاتی را درباره سبک زندگی مطرح نموده اند.

موسوی گفت : یکی از محورهای بحث ایشان سبک زندگی و خانواده اسلامی –ایرانی است و موضوع کارگروه ما هم برگرفته از این محور است. ایشان در بحث خانواده چندین سوال مطرح فرمودند و ما دو سوال ایشان را در اولویت کارگروه قرارداده ایم. اول اینکه چه کنیم که کرامت،عزت و وظایف اجتماعی زن در جامعه ما حفظ شود؟ دوم اینکه چرا طلاق زیاد است چه کنیم فروپاشی خانواده مانند قبل رواج پیدا نکند؟  چون الان  این دو موضوع دغدغه ما ست ، درباره این دو سوال طرح هایی را توسط اساتید دانشگاه بررسی وآماده کرده ایم که بعد از تایید در کارگروه در جلسه اصلی شورای فرهنگ عمومی استان مطرح و ان شاا.. مصوب و اجرا خواهد شد.

وی افزود:  بنابراین ما روی سبک زندگی خانواده کار می کنیم  طرح ها ی پژوهشی  و طرح های میدانی و آموزش  و ارزیابی هایی انجام خواهد شد .

در ادامه دکتر عباس امان اللهی عضو هیات علمی دانشگاه  شهید چمران اهوازو دبیر کمیته خانواده سالم طرح های پژوهشی پیشنهادی در خصوص سبک زندگی و خانواده را در چهار گام الگوی ازدواج موفق، آموزش و درمان، آموزش متخصصان و اجرا طرح  تشریح کرد .