بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ - ۱۹:۰۴ چاپ مطلب ارسال به دوستان

یادی از ۲۵ معلم شهید آبادانی در سالروز حمله هوایی به آموزش و پرورش آبادان

مدیر آموزش و پرورش آبادان گفت: شهیدان معلم آبادان که در حمله هوایی رژیم بعث عراق به اداره آموزش و پرورش جانشان را نثار کردند، ذاتی الهی داشتند.

به گزارش بانوخبر؛ اعظم قاسمی‌زاده با اشاره به بمباران ساختمان آموزش و پرورش آبادان در دوم مهرماه سال ۵۹  و شهادت جمعی از معلمان آبادانی در این حادثه بیان کرد: جای ترکش‌های فراوان بر پیکره این محل نشان‌دهنده آن است که هر ترکش جان عزیزی از این سرزمین را گرفته است.

وی با بیان اینکه شهیدان معلم آبادان که در حمله هوایی رژیم بعث عراق به اداره آموزش و پرورش جانشان را نثار کردند، ذاتی الهی داشتند، گفت: در میان شهدای فرهنگی دوم مهر، شهیدی هست که شب پیش از حادثه و به رغم قطعی برق در منزل خود هفت صفحه وصیت‌نامه می‌نویسد و فردای آن روز به شهادت می‌رسد که این نشان از لیاقت و جایگاه والای شهدای آن روز دارد.

مدیر آموزش و پرورش آبادان اظهار کرد: شهید صمد صالحی (رئیس آموزش و پرورش وقت) که امضای شهید رجایی پای ابلاغ تصدی مدیریتش بود، با وجود آن‎که تحصیلاتش را در دوران پیش از انقلاب به پایان رسانده بود در کلاس‌های درس حاضر می‌شد و به دانش‌آموزان درس تعلیمات دینی می‌آموخت.

وی افزود: بنا به گفته شاگردان شهید صالحی، ایشان همه ساله در ایام محرم و صفر به طور روزانه در کلاس‌های درس به مدت پنج دقیقه منبر می‌رفت که این نشان‌دهنده آن است که او فردی عادی نبوده و به آن درجه از شناخت و اتصالی که باید به خداوند پیدا می‌کرد،‌ رسیده بود، آنقدر نزدیک که خداوند در نخستین روزهای جنگ او را به همراه یارانش به نزد خود برد.

مدیر آموزش و پرورش آبادان گفت: در دوم مهرماه سال ۵۹ و در بمباران هوایی دشمن به شهر آبادان علاوه بر حمله به اداره آموزش و پرورش که منجر به شهادت ۲۵ نفر از فرهنگیان شد، ۲۴ نفر نیز در حمله دشمن به پالایشگاه شهید شدند و این روند در سایر نقاط شهر نیز تکرار شد.

قاسمی‌زاده اظهار کرد: دوم مهرماه ۵۹ و در سومین روز از آغاز حمله دشمن بعثی به کشور، شهید محمد صالحی رییس وقت آموزش و پرورش آبادان و جمعی از معاونان و کارشناسان مربوطه برای تصمیم‌گیری در مورد بازگشایی و یا عدم بازگشایی مدارس آن هم در زمان جنگ در محل این اداره گرد هم آمدند که متاسفانه با آغاز حملات هوایی دشمن متجاوز این ۲۵ نفر فرهنگی که از بهترین معلمان شهر بودند به طور یک‎‎جا به شهادت رسیدند.

وی شهر آبادان را با نثار خون بیش از چهار هزار شهید، شهر شهیدان خواند و گفت: همانطور که در جنگ تحمیلی همه قلم‌ها را زمین گذاشتند و سلاح دست گرفتند و به فرمان امام‌شان لبیک گفتند، امروز نیز حفظ اقتدار و مبارزه در جنگ نرم با بهره‌گیری از قلم‌ها وظیفه همه ما است.

مدیر آموزش و پرورش آبادان با بیان این‎که در این زمان باید با پشتوانه‌های قوی اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلام را حفظ کنیم، اضافه کرد: همه ما فرهنگیان با تربیت فرزندانی همچون شهید حسین فهمیده و بهنام محمدی راه شهدا را ادامه خواهیم داد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری یادواره شهدای آموزش و پرورش آبادان در روز گذشته، گفت: در حاشیه این یادواره مدعوین و دانش‌آموزان از نمایشگاه عکس دوران دفاع مقدس و شهدای آموزش و پرورش آبادان بازدید کرده و یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم را گرامی داشتند.

ایسنا