بانو خبر

اولین پایگاه خبری تحلیلی بانوان و خانواده در استان خوزستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوخبر :نشست «راهبردهای فرهنگی – تربیتی برای محکومان زن و مسأله مجازات‌های جایگزین حبس» توسط ستاد خانواده و زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در این نشست که پیش نشست میز تخصصی «امنیت زنان در خانواده و جامعه» بود، فهیمه فرهمند پور افزود: نظام اسلامی باید تلاش کند این فرصت را برای تمهید شرایط بازگشت این بانوان به کانون خانواده و دوری از شرایط جرم ساز و عرصه‌های آسیب‌زا فراهم کند.

وی همچنین اقدام شورای فرهنگی و اجتماعی خانواده و زنان طی ۲ سال اخیر برای ایجاد زمینه همکاری بین حوزه علمیه خواهران و قوه قضاییه در این زمینه را مورد توجه قرار داد و این اقدام را دارای آثار مثبت ارزیابی کرد.

دبیر ستاد خانواده و زنان همچنین بر بهره‌گیری از الگوهای موفق و به‌کارگیری راهکارهای فرهنگی، آموزشی در زمینه اصلاح محکومان و بازگشت آن‌ها به زندگی سالم بر بهره مندی از ظرفیت کارشناسی حوزه‌های علمیه خواهران و بهره‌گیری از ظرفیت کارگروه ماده ۷۹ مجازات اسلامی تأکید کرد.

در ادامه این نشست مدیر حوزه علمیه خواهران الزهرا(س) در خصوص طرح طیب و همکاری دلسوزانه این نهاد دینی در برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره ای و تلاش برای اصلاح تربیتی و تقویت مبانی اعتقادی مجرمین زن و اثرگذاری بر رفتار محکومان و تقویت ارتباط آنها با خانواده توضیحاتی ارائه کرد.

همچنین در این نشست حاضران در خصوص حدود قانونی مجازات‌های جایگزین حبس، نقش دستگاه‌های فرهنگی و نهادهای پذیرنده مجرمین بر اساس این قانون و نحوه همکاری دستگاه‌ها بحث و تبادل نظر کردند.

با توجه به گزارش مدیر کل بقاع و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از تجربه موفق این اداره کل در زمینه همکاری با قوه قضاییه و تلاش مؤثر در راستای بازپروری دینی و فرهنگی جمعی از محکومان طی این فرایند همکاری، مقرر شد نشست بعدی با میزبانی سازمان اوقاف و برای ارائه کامل گزارش این سازمان تشکیل شود.

گفتنی است در این نشست جمعی از مسئولان قوه قضاییه شامل؛ معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۳۸ امنیت اخلاقی، مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و سرپرست معاونت اجتماعی این قوه در استان تهران و سرپرست مجتمع قضایی ارشاد؛ همچنین معاون راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی و سرپرست اداره کل بانوان و خانواده این سازمان، مدیر کل بقاع و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، معاون توانمندسازی اداره کل امور زنان و خانواده شهرداری تهران و مدیر حوزه علمیه الزهرا(س) و مدیرعامل کانون دانش‌آموختگان این حوزه حضور داشتند.

 

منبع خبر : ایرنا

0 0 رای ها
امتیازدهی به خبر
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
0
لطفا نطرتان را برایمان بنویسید.x

آغاز به کار مجدد پایگاه خبری تحلیلی بانوخبر همزمان با ولادت با سر سعادت امیرالمومنین علیه السلام مبارک باد.