بانو خبر

اولین پایگاه خبری تحلیلی بانوان و خانواده در استان خوزستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوخبر : در ذهن اکثر مردم سیاست و زن دو مفهوم بی ارتباط با هم تعریف می‌شود. شاید هر کدام را در گوشه‌ایی جدا از هم بنشانند که مبادا دست‌شان به هم برسد.

از دهه ۴۰ شمسی در ایران اتفاقاتی رقم خورد که زنان در کنار مردان در پیشبرد روند آن حضور فعال داشتند. به قول تدا اسکاچپل انقلاب ایران تنها انقلاب آگاهانه دنیا بود.

لطفا جملات زیر را با دقت بخوانید:

مردان بر ملت‌ها حق دارند و زن‌ها حق بیشتری دارند. زنها مردان شجاع را در دامن خود تربیت می‌کنند. قرآن کریم انسان ساز است و زنها نیز انسان ساز. اگر زنهای انسان‌ساز از ملت‌ها گرفته بشود، ملتها به شکست و انحطاط مبدل خواهند شد. زنها هستند که ملتها را تقویت می کنند و شجاع می‌کنند. ( صحیفه امام ج ۶ ص۳۰۰)

به جملات بعدی دقت کنید:

اگر زنان درحرکت اجتماعی یک ملتی حضور نداشته باشند ، آن حرکت به جایی نخواهد رسید، موفق نخواهد شد. اگر زنان دریک حرکت حضور پیدا کنند یک حضور جدی و آگاهانه و از روی بصیرت، آن حرکت به طور مضاعف پیشرفت خواهد کرد.

این سخنان بنیان گذار تنها انقلاب دینی دنیا و رهبر فرزانه حال حاضر آن انقلاب است.

در یک بررسی علمی در علوم انسانی معمولا سخنان و مکاتب فکری رهبران یک حرکت اول از همه تحلیل می‌شود.

و اینکه انقلاب اسلامی مرهون زنان است به این جهت است که :

نقش زنان یک نقش بی بدیل است. زنان هستند که همسران و فرزندان خود را برای حضور در خطرناک‌ترین میدان‌ها آماده می‌کنند. ما در دوران مبارزه با طاغوت در ایران و هم چنین بعد از پیروزی انقلاب تا امروز، برجستگی نقش زنان را به وضوح مشاهده کردیم.

و قطعا به وجود آمدن و پذیرش یک تفکر به نام نقش و تاثیر زنان در سیاست و انقلاب اسلامی بر گرفته از دستورات دین اسلام است که توسط رهبران آن انقلاب توضیح و تبیین و اجرا می‌شود.

و می‌توان با افتخار بیان کرد که در این قسمت از دنیا زنان و سیاست دست در دست هم یک انقلاب عظیم دینی و تاریخی را رقم زدند.

اما آنچه بسیار مهم است حفظ این جایگاه برای زن مسلمان ایرانی است. مراقبت از زنان آگاه و دانا و فهیم و صبور ایرانی در برابر سیل عظیم سبک زندگی غربی که فقط از زن یک ابزار می‌سازد و بر اساس فرمول‌های اصل اصالت سود و لذت از زیبایی و ظرافت زن با شعارهای عوام فریب آزادی زن از وجودش برای مطامع مکاتب لیبرال وسرمایه داری استفاده می‌کنند.

 

منبع خبر : فارس

0 0 رای ها
امتیازدهی به خبر
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
0
لطفا نطرتان را برایمان بنویسید.x

آغاز به کار مجدد پایگاه خبری تحلیلی بانوخبر همزمان با ولادت با سر سعادت امیرالمومنین علیه السلام مبارک باد.