بانو خبر

اولین پایگاه خبری تحلیلی بانوان و خانواده در استان خوزستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوخبر : سوده نجفی، معاون امور بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان تهران، با اشاره به اهمیت حضور زنان در لیست‌های انتخاباتی احزاب و گروه‌ها، اظهار کرد: بانوان یکی از طیف‌های مهم در هر انتخاباتی هستند که بیش از نیمی از جامعه را در برمی‌گیرند و به اعتقاد بنده مسؤولیت تربیت نیمی دیگر از جامعه را نیز بر عهده دارند، لذا از این جهت ضرورت دارد که گروه‌های سیاسی و احزاب که با مشخص شدن نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای از سوی شورای نگهبان در حال بررسی افراد جهت قرار دادن در لیست مورد حمایت خود هستند، به این موضوع توجه کنند.

وی ادامه داد: معمولاً در لیست‌های مورد حمایت جریانات سیاسی و احزاب طیف‌ها و گروه‌های مختلفی از جامعه همچون مهندسان، فرهنگیان، هنرمندان و جوانان و… به عنوان نمایندگان این قشر حضور دارند و تعدادی نیز برای آنها در نظر می‌گیرند اما موضوع بانوان از اهمیت بیشتری برخوردار است و اگر بخواهیم از حیث نمایندگی بررسی کنیم، بانوان دربرگیری بیشتری دارند و این موضوع اهمیت توجه به بانوان در لیست‌های انتخاباتی را می‌طلبد.

نجفی گفت: متأسفانه تعداد نمایندگان زن در ادوار مختلف مجلس تاکنون به ۲۰ نفر نرسیده و این موضوع نشان دهنده کم توجهی احزاب و گروه‌های سیاسی به بانوان جهت حضور در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی است که این موضوع قطعاً در روند تصمیم‌گیری و وضع قوانین برای جامعه زنان تأثیرگذار است.

معاون امور بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان تهران با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با بانوان، گفت: رهبری در دیداری که امسال و سال گذشته با بانوان به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) داشتند، به صراحت بر حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی تاکید کردند. در جایی مانند وزارت یا نمایندگی مجلس اگر بانوی مجرب و کارآمد بهتر و شایسته‌تری وجود دارد، از نظر اسلام هیچ محدودیتی برای تصدی او وجود ندارد.

سوده نجفی در پایان گفت: با توجه به تأکیدات رهبری از گروه‌های سیاسی انتظار می‌رود که این موضوع را مدنظر قرار دهند تا بانوان نیز در انتخابات آتی تعداد قابل توجهی نمایندگان در عرصه رقابت انتخاباتی داشته باشند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به خبر
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
0
لطفا نطرتان را برایمان بنویسید.x

آغاز به کار مجدد پایگاه خبری تحلیلی بانوخبر همزمان با ولادت با سر سعادت امیرالمومنین علیه السلام مبارک باد.