بانو خبر

اولین پایگاه خبری تحلیلی بانوان و خانواده در استان خوزستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوخبر : مریم طالبی سرمربی تیم ملی تفنگ درخصوص نتایج نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: شاید مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی از نظر فنی و رکوردهای وردوی به فینال با مسابقات قهرمانی جهانی قابل مقایسه نباشد ولی چون آخرین ایستگاه توزیع سهمیه المپیک پاریس بود جو روانی بالایی داشت.

وی تاکید کرد: پیش‌بینی من برای کسب سهمیه المپیک در بخش آقایان آنطور که می‌خواستم پیش نرفت. پاشنه آشیل ما در مسابقات استفاده از فشنگ با کیفیت در تمرینات قبل از حضور در مسابقات آسیا بود. از مدت‌ها قبل طی نامه به ریاست محترم فدراسیون و دبیر این دغدغه را عنوان کردم و می‌دانم که آنها هم تمام تلاش خود را کردند ولی نشد و اردوی هانوفر ما که اولویت برنامه‌ریزی ما برای جاکارتا بود عملی نشد. برنامه جایگزین ما اردوی تمرینی قبل از مسابقات در جاکارتا بود که مشکلات مالی و مسدود شدن حساب فدراسیون این برنامه را پیش نبرد و باعث شد با حداقل میزان آمادگی برای شرکت در بخش سه وضعیت مهیا شدیم.

طالبی افزود: در سه وضعیت هم در بازی‌های آسیایی و هم کره جنوبی همان مشکل گذشته را داشتیم چون پاشنه آشیل ما در بخش درازکش است چون این بخش به میزان تمرین با فشنگ مناسب ارتباط دارد. هوا در روز مسابقه سه وضعیت آقایان مطلوب نبود و هوا و موارد جانبی در تفنگ سه وضعیت بیشترین تاثیر را روی درازکش دارد و هر چه کیفیت فشنگ در تمرینات بالاتر باشد حاشیه امنیت بالاتری برای تاثیر عوامل بیرونی ایجاد می کند

سرمربی تیم تفنگ تصریح کرد: تیراندازان ما در به زانو و ایستاده هیچ مشکلی نداشتند و جالب اینجاست که رقبای ما در این بخش مشکل دارند. در ایستاده الهه احمدی امتیاز ۱۹۱، نجمه خدمتی امتیاز ۱۹۵، مهیار صداقت امتیاز ۱۹۱ ، پوریا نوروزیان امتیاز ۱۹۳ و امیر محمد نکونام امتیاز ۱۹۲ را زدند که در مقایسه با سایر کشورها امتیاز خوبی است. به زانو سخت‌ترین حالت است که بچه های ما فوق العاده هستند ولی در درازکش که راحت است در سه مسابقه اخیر کار ما سخت شد چون فشنگ نداریم. می دانیم فدراسیون تمام سعی خود را کرده است و انتقادی ندارم. ۵ سال است فدراسیون اعزام آماده سازی نداشته و تاثیر آن را می‌بینیم.

وی گفت: در اندونزی و در سه وضعیت نوروزیان به فینال نرسید و خدمتی علی‌رغم عملکرد خوب خود سهمیه را از دست داد. خدمتی به زانو را متوسط رو به خوب شروع کرد در درازکش مشکل فنی در خط داشت علی رغم تلاش من خط او عوض نشد. تیرانداز من انگلیسی قوی ندارد و از داور خواستم شرایط را برای وی توضیح دهد. بعد از توضیح داور نمرات او بهتر شد تا اینکه در تیر یکی مانده به آخر امتیاز خوبی نزد و هشتم شد.

طالبی تصریح کرد: حال من مانند زمانی است که از مسابقات کره جنوبی برگشتیم. ورزشکار با کوچکترین امکانات کار می‌کند و کار آنها کمتر از جهاد نیست چون امکانات ما در سه وضعیت قابل مقایسه با رقبا نیست. یک مسابقه دیگر بیشتر نمانده ولی مطمئن هستم وزارت ورزش ما را به کمیته ملی المپیک پاس می‌دهد، کمیته هم به فدراسیون پاس می‌دهد و در نهایت در این مسیر فدراسیون دست تنها می‌ماند. بچه‌های ما قبل از اندونزی فشنگ مناسب نداشتند و دو ماه خشک تمرین کردند.

وی افزود: بارها گفتم  شرایط ما مثل این است که به ورزشکار رزمی بگوییم فقط بدنسازی کار کنید. چه انتظاری می‌توان داشت؟ باید از این ورزشکاران قدردانی کرد که با این شرایط به فینال می‌روند و رکورد خودشان و کشور را جا‌به جا می‌کنند. لیاقت آنها نیست که پشت فینال بمانند ‌ آنها باید برای فینال المپیک آماده شوند. برای اینکه آماده باشیم حضور در اردوی آلمان لازم است و متاسفانه راه دیگری نداریم.

طالبی در خصوص عملکرد تیراندازان در تفنگ ۱۰ متر گفت: در بادی آقایان نکونام بهترین ورزشکار ما است و رکوردهای خوبی در انتخابی و تمرینات ثبت کرده است. ورزشکاری که در روند مسابقات نباشد آسیب می‌بیند. بچه‌های ما مستقیم به چهار مسابقه مهم بدون مسابقه آماده سازی اعزام شدند.

سرمربی تیم تفنگ افزود: خوشحال می‌شوم برخی رشته‌ها با این مشکلات دست و پا نمی‌زنند. رشته‌های دیگر به صورت مداوم در اردوهای خارجی هستند . بچه‌های من یک مسابقه آماده سازی قبل از آسیا نداشتند. بدون تمرین و فشنگ به کسب سهمیه اعزام شدیم. من ناراحت می‌شوم وقتی می‌بینم بچه‌ها چه فداکاری‌ها می‌کنند و با اراده و سرسختی که شاخصه ورزش قهرمانی است تمرین می‌کنند و به دنبال موفقیت هستند. من اگر می‌خواستم با توجه به منابع موجود کار کنم فقط باید بادی کار می‌کردم ولی بچه‌ها آنقدر توانمندی و اراده دارند که راضی نشدم. من به توانایی آنها ایمان دارم و می‌دانم با دست خالی می‌توانند در فینال باشند و رکورد بزند. از اینجا به بعد می‌دانم که در این مسیر من هستم و بچه‌ها و فدراسیون و دست‌های خالی.

وی تصریح کرد: ورد کاپ اسپانیا و گرند پری آلمان و ورد کاپ مصر و تست ایونت المپیک در فرانسه تا قبل از مسابقات توزیع سهمیه برزیل وجود دارند و  باید برنامه ریزی کنیم با نفرات محدود که شانس کسب سهمیه دارند در این مسابقات شرکت کنی تا برای اولین بار با شرایط نسبتا برابر با رقبا در برزیل شرکت کنیم. این بچه‌ها در برزیل هم می‌توانند خوب کار کنند. تمام احساسات من به این دلیل است که این بچه‌ها پر تلاش هستند اما مشکلات مالی اجازه نمی دهد به آنچه حقشان است برسند. امیدوارم برای برزیل برای آمادگی کامل شرکت کنند.

 

منبع : تسنیم

0 0 رای ها
امتیازدهی به خبر
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
سپیده احمدی
سپیده احمدی
3 ماه قبل

انشالله موفق باشند امیدوارم بتوانند جایگاه خوبی را برای کشور عزیزمان ایران به دست آورند

1
0
لطفا نطرتان را برایمان بنویسید.x

آغاز به کار مجدد پایگاه خبری تحلیلی بانوخبر همزمان با ولادت با سر سعادت امیرالمومنین علیه السلام مبارک باد.